Microchip Technology MPLAD15KP58AE3
MPLAD15KP58AE3
Part No.:
MPLAD15KP58AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP58AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
159A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)