Microchip Technology MPLAD15KP60A
MPLAD15KP60A
Part No.:
MPLAD15KP60A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP60A.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
60V
Voltage-Breakdown(Min):
66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
156A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)