Microchip Technology MPLAD15KP64AE3
MPLAD15KP64AE3
Part No.:
MPLAD15KP64AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP64AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
147A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)