Microchip Technology MPLAD15KP70CA
MPLAD15KP70CA
Part No.:
MPLAD15KP70CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP70CA.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
132A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)