Microchip Technology MPLAD15KP75A
MPLAD15KP75A
Part No.:
MPLAD15KP75A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP75A.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
123A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)