Microchip Technology MPLAD15KP75AE3
MPLAD15KP75AE3
Part No.:
MPLAD15KP75AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP75AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
123A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)