Microchip Technology MPLAD15KP78AE3
MPLAD15KP78AE3
Part No.:
MPLAD15KP78AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD15KP78AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
120A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)