Microchip Technology MPLAD30KP180AE3
MPLAD30KP180AE3
Part No.:
MPLAD30KP180AE3
Datasheet:
ShinYuaMPLAD30KP180AE3.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
200V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
291V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
104A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)