Microchip Technology MPLAD30KP33CA
MPLAD30KP33CA
Part No.:
MPLAD30KP33CA
Datasheet:
ShinYuaMPLAD30KP33CA.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
564A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)