Microchip Technology MPLAD30KP48A
MPLAD30KP48A
Part No.:
MPLAD30KP48A
Datasheet:
ShinYuaMPLAD30KP48A.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Packaging:
Bulk
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
390A
Power-PeakPulse:
30000W (30kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)