Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C1023FRP00
MRS25000C1023FRP00
Part No.:
MRS25000C1023FRP00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaMRS25000C1023FRP00.pdf
Description:
RES 102K OHM 0.6W 1% AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MRS25
ProductStatus:
Active
Resistance:
102 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.6W
Composition:
Metal Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)