Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C6000FCT00
MRS25000C6000FCT00
Part No.:
MRS25000C6000FCT00
Datasheet:
ShinYuaMRS25000C6000FCT00.pdf
Description:
RES 600 OHM 0.6W 1% AXIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Resistance:
600 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaMRS25000C6000FCT00.pdf
1. How to order MRS25000C6000FCT00 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MRS25000C6000FCT00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MRS25000C6000FCT00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MRS25000C6000FCT00 MRS25000C4300FCT00 MRS25000C1000FRP00 MRS25000C6803FCT00 MRS25000C1002FRP00
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Series MRS25 MRS25 MRS25 MRS25 MRS25
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 600 Ohms 600 Ohms 600 Ohms 600 Ohms 600 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm) 0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)