Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MRS25000C6983FCT00
MRS25000C6983FCT00
Part No.:
MRS25000C6983FCT00
Datasheet:
ShinYuaMRS25000C6983FCT00.pdf
Description:
RES 698K OHM 0.6W 1% AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
698 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)