GeneSiC Semiconductor MURF20020R
MURF20020R
Part No.:
MURF20020R
Datasheet:
MURF20020R.pdf
Description:
DIODE MODULE 200V 100A TO244
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Anode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
100A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1.3 V @ 100 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-ReverseLeakage@Vr:
25 µA @ 50 V
OperatingTemperature-Junction:
-55°C ~ 150°C