United Chemi-Con MVE100VC22RMH10TP
MVE100VC22RMH10TP
Part No.:
MVE100VC22RMH10TP
Datasheet:
MVE100VC22RMH10TP.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9.041Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
100 mA @ 120 Hz
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaMVE100VC22RMH10TP.pdf
1. How to order MVE100VC22RMH10TP on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MVE100VC22RMH10TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MVE100VC22RMH10TP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MVE100VC22RMH10TP MVE100VC33RMJ10TP MVE10VC221MF80TP MVE16VC10RMD55TP MVE16VC47RMF55TP
Part Number MVE100VC22RMH10TP MVE100VC33RMJ10TP MVE10VC221MF80TP MVE16VC10RMD55TP MVE16VC47RMF55TP
Manufacturer United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MVE MVE MVE MVE MVE
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 22 µF 22 µF 22 µF 22 µF 22 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 9.041Ohm @ 120Hz 9.041Ohm @ 120Hz 9.041Ohm @ 120Hz 9.041Ohm @ 120Hz 9.041Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency 100 mA @ 120 Hz 100 mA @ 120 Hz 100 mA @ 120 Hz 100 mA @ 120 Hz 100 mA @ 120 Hz
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.315 Dia (8.00mm) 0.315 Dia (8.00mm) 0.315 Dia (8.00mm) 0.315 Dia (8.00mm) 0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
SurfaceMountLandSize 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)