United Chemi-Con MVH100VE221MM22TR
MVH100VE221MM22TR
Part No.:
MVH100VE221MM22TR
Datasheet:
ShinYuaMVH100VE221MM22TR.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
160mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
950 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.846 (21.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.748 L x 0.748 W (19.00mm x 19.00mm)