United Chemi-Con MVH35VC331MK14TP
MVH35VC331MK14TP
Part No.:
MVH35VC331MK14TP
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMVH35VC331MK14TP.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MVH
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
140mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
750 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaMVH35VC331MK14TP.pdf
1. How to order MVH35VC331MK14TP on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MVH35VC331MK14TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MVH35VC331MK14TP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MVH35VC101MJ10TP MVH35VC33RMF80TP MVH35VC47RMH10TP MVH50VC10RMF60TP MVH35VC331MK14TP
Part Number MVH35VC101MJ10TP MVH35VC33RMF80TP MVH35VC47RMH10TP MVH50VC10RMF60TP MVH35VC331MK14TP
Manufacturer United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MVH MVH MVH MVH MVH
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 330 µF 330 µF 330 µF 330 µF 330 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 35 V 35 V 35 V 35 V 35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 140mOhm @ 120Hz 140mOhm @ 120Hz 140mOhm @ 120Hz 140mOhm @ 120Hz 140mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp 5000 Hrs @ 125°C 5000 Hrs @ 125°C 5000 Hrs @ 125°C 5000 Hrs @ 125°C 5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@HighFrequency 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.492 Dia (12.50mm) 0.492 Dia (12.50mm) 0.492 Dia (12.50mm) 0.492 Dia (12.50mm) 0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max) 0.531 (13.50mm) 0.531 (13.50mm) 0.531 (13.50mm) 0.531 (13.50mm) 0.531 (13.50mm)
SurfaceMountLandSize 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm) 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm) 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm) 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm) 0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm)