United Chemi-Con MVH35VC33RMF80TP
MVH35VC33RMF80TP
Part No.:
MVH35VC33RMF80TP
Datasheet:
ShinYuaMVH35VC33RMF80TP.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.3Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
62 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.303 (7.70mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaMVH35VC33RMF80TP.pdf
1. How to order MVH35VC33RMF80TP on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MVH35VC33RMF80TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MVH35VC33RMF80TP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MVH35VC101MJ10TP MVH35VC33RMF80TP MVH35VC47RMH10TP MVH50VC10RMF60TP MVH35VC331MK14TP
Part Number MVH35VC101MJ10TP MVH35VC33RMF80TP MVH35VC47RMH10TP MVH50VC10RMF60TP MVH35VC331MK14TP
Manufacturer United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con United Chemi-Con
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MVH MVH MVH MVH MVH
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 33 µF 33 µF 33 µF 33 µF 33 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 35 V 35 V 35 V 35 V 35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 2.3Ohm @ 120Hz 2.3Ohm @ 120Hz 2.3Ohm @ 120Hz 2.3Ohm @ 120Hz 2.3Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@HighFrequency 62 mA @ 100 kHz 62 mA @ 100 kHz 62 mA @ 100 kHz 62 mA @ 100 kHz 62 mA @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm)
SurfaceMountLandSize 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)