United Chemi-Con MVH10VE222MM17TR
MVH10VE222MM17TR
Part No.:
MVH10VE222MM17TR
Datasheet:
ShinYuaMVH10VE222MM17TR.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.2 A @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.748 L x 0.748 W (19.00mm x 19.00mm)