United Chemi-Con MVH25VC331MK14TR
MVH25VC331MK14TR
Part No.:
MVH25VC331MK14TR
Datasheet:
ShinYuaMVH25VC331MK14TR.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
140mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
750 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.512 L x 0.512 W (13.00mm x 13.00mm)