United Chemi-Con MVH35VE331ML17TR
MVH35VE331ML17TR
Part No.:
MVH35VE331ML17TR
Datasheet:
ShinYuaMVH35VE331ML17TR.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Packaging:
Tray
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1 A @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.669 L x 0.669 W (17.00mm x 17.00mm)