Microchip Technology MXL5KP43CA/TR
MXL5KP43CA/TR
Part No.:
MXL5KP43CA/TR
Package:
P600, Axial
Datasheet:
MXL5KP43CA/TR.pdf
Description:
TVS 43V 5% 5000W BI
  • Related Categories
Package/Case:
P600, Axial
Series:
5KP
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
72A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)