Microchip Technology MXL5KP51A/TR
MXL5KP51A/TR
Part No.:
MXL5KP51A/TR
Package:
P600, Axial
Datasheet:
MXL5KP51A/TR.pdf
Description:
TVS 51V 5% 5000W UNI
  • Related Categories
Package/Case:
P600, Axial
Series:
5KP
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
60.7A
Power-PeakPulse:
5000W (5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)