Microchip Technology MXLUPTB24E3
MXLUPTB24E3
Part No.:
MXLUPTB24E3
Datasheet:
ShinYuaMXLUPTB24E3.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
28.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
43.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.47A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)