Microchip Technology MXSMCJ100AE3/TR
MXSMCJ100AE3/TR
Part No.:
MXSMCJ100AE3/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXSMCJ100AE3/TR.pdf
Description:
TVS 100V 5% 1500W UNI
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMCG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
100V
Voltage-Breakdown(Min):
111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
162V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)