Microchip Technology MXSMCJ33CA/TR
MXSMCJ33CA/TR
Part No.:
MXSMCJ33CA/TR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MXSMCJ33CA/TR.pdf
Description:
TVS 33V 5% 1500W BI
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
SMCG
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
28.1A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)