Microchip Technology MXUPT17E3
MXUPT17E3
Part No.:
MXUPT17E3
Datasheet:
ShinYuaMXUPT17E3.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
19V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.14A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)