Microchip Technology MXUPT33E3
MXUPT33E3
Part No.:
MXUPT33E3
Datasheet:
ShinYuaMXUPT33E3.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
56.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.65A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)