Microchip Technology MXUPT48E3
MXUPT48E3
Part No.:
MXUPT48E3
Datasheet:
ShinYuaMXUPT48E3.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
54V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
84.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
1.78A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)