Microchip Technology MXUPTB10
MXUPTB10
Part No.:
MXUPTB10
Datasheet:
ShinYuaMXUPTB10.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.33A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)