Microchip Technology MXUPTB10E3
MXUPTB10E3
Part No.:
MXUPTB10E3
Datasheet:
ShinYuaMXUPTB10E3.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.33A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)