Microchip Technology MXUPTB12
MXUPTB12
Part No.:
MXUPTB12
Datasheet:
ShinYuaMXUPTB12.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12V
Voltage-Breakdown(Min):
13.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.94A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)