Microchip Technology MXUPTB15E3
MXUPTB15E3
Part No.:
MXUPTB15E3
Datasheet:
ShinYuaMXUPTB15E3.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
26V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.77A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)