Microchip Technology MXUPTB28
MXUPTB28
Part No.:
MXUPTB28
Datasheet:
ShinYuaMXUPTB28.pdf
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
47.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.13A
Power-PeakPulse:
1000W (1kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)