IXYS N4845EE360
N4845EE360
Part No.:
N4845EE360
Manufacturer:
IXYS
Category:
Thyristors - SCRs
Package:
TO-200AF
Datasheet:
N4845EE360.pdf
Description:
SCR 3.6KV W108
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Voltage-OffState:
3.6 kV
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max):
Current-GateTrigger(Igt)(Max):
Voltage-OnState(Vtm)(Max):
Current-OnState(It(AV))(Max):
4845 A
Current-OnState(It(RMS))(Max):
Current-Hold(Ih)(Max):
Current-OffState(Max):
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm):
65000A @ 50Hz