Philips N74F574D,623
N74F574D,623
Part No.:
N74F574D,623
Manufacturer:
Philips
Category:
Logic - Flip Flops
Package:
20-SO
Datasheet:
N74F574D,623.pdf
Description:
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SO
Packaging:
Bulk
Series:
74F
ProductStatus:
Active
Function:
Standard
Type:
D-Type
OutputType:
Tri-State, Non-Inverted
NumberofElements:
1
NumberofBitsperElement:
8
ClockFrequency:
180 MHz
MaxPropagationDelay@VMaxCL:
7.5ns @ 5V, 50pF
TriggerType:
Positive Edge
Current-OutputHighLow:
3mA, 24mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
Current-Quiescent(Iq):
65 mA
InputCapacitance:
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Logic - Flip Flops
Datasheet:
ShinYuaN74F574D,623.pdf
1. How to order N74F574D,623 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the N74F574D,623 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N74F574D,623?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N74F574D,623.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image N74F574D,623
Part Number N74F574D,623
Manufacturer Philips
Packaging Bulk
Series 74F
ProductStatus Active
Function Standard
Type D-Type
OutputType Tri-State, Non-Inverted
NumberofElements 1
NumberofBitsperElement 8
ClockFrequency 180 MHz
MaxPropagationDelay@VMaxCL 7.5ns @ 5V, 50pF
TriggerType Positive Edge
Current-OutputHighLow 3mA, 24mA
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V
Current-Quiescent(Iq) 65 mA
InputCapacitance -
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA)