Rochester Electronics, LLC N80C188-25
N80C188-25
Part No.:
N80C188-25
Manufacturer:
Rochester Electronics, LLC
Category:
Embedded - Microprocessors
Package:
Datasheet:
N80C188-25.pdf
Description:
MICROPROCESSOR, 16-BIT, 25MHZ, C
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
i186
ProductStatus:
Active
CoreProcessor:
80C186
NumberofCores/BusWidth:
1 Core, 16-Bit
Speed:
25MHz
Co-Processors/DSP:
RAMControllers:
DRAM
GraphicsAcceleration:
No
Display&InterfaceControllers:
Ethernet:
SATA:
USB:
Voltage-I/O:
5.0V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)
SecurityFeatures:
Category:
Embedded - Microprocessors
Datasheet:
ShinYuaN80C188-25.pdf
1. How to order N80C188-25 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the N80C188-25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N80C188-25?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N80C188-25.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as N80C188-25 pin diagram, N80C188-25 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image N80C188-12 N80C186-20 N80C188-25 EN80C186XL-12 EN80C188XL-12
Part Number N80C188-12 N80C186-20 N80C188-25 EN80C186XL-12 EN80C188XL-12
Package/Case - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series i186 i186 i186 i186 i186
ProductStatus Active Active Active Active Active
CoreProcessor 80C186 80C186 80C186 80C186 80C186
NumberofCores/BusWidth 1 Core, 16-Bit 1 Core, 16-Bit 1 Core, 16-Bit 1 Core, 16-Bit 1 Core, 16-Bit
Speed 25MHz 25MHz 25MHz 25MHz 25MHz
Co-Processors/DSP - - - - -
RAMControllers DRAM DRAM DRAM DRAM DRAM
GraphicsAcceleration No No No No No
Ethernet - - - - -
SATA - - - - -
USB - - - - -
Voltage-I/O 5.0V 5.0V 5.0V 5.0V 5.0V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)