Huizhou N Acoustics Co., Ltd NS15M32003-01
NS15M32003-01
Part No.:
NS15M32003-01
Manufacturer:
Huizhou N Acoustics Co., Ltd
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaNS15M32003-01.pdf
Description:
SPEAKER 32 OHM 0.5W 1200HZ-10KHZ
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
1.2 Hz ~ 10 kHz
Frequency-SelfResonant:
1400Hz
Impedance:
32 Ohms
Efficiency-dBA:
86.00
Efficiency-Testing:
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
300 mW
Power-Max:
500 mW
PortLocation:
Shape:
Round
Material-Cone:
Polyethylenimine (PEI)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)