Huizhou N Acoustics Co., Ltd NS28D-0402-07
NS28D-0402-07
Part No.:
NS28D-0402-07
Manufacturer:
Huizhou N Acoustics Co., Ltd
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaNS28D-0402-07.pdf
Description:
SPEAKER 4 OHM 3W 400HZ-20KHZ 91D
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
400 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
450Hz
Impedance:
4 Ohms
Efficiency-dBA:
91.00
Efficiency-Testing:
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
2 W
Power-Max:
3 W
PortLocation:
Shape:
Round
Material-Cone:
Foam
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
1.102 Dia (28.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaNS28D-0402-07.pdf
1. How to order NS28D-0402-07 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NS28D-0402-07 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NS28D-0402-07?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NS28D-0402-07.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NS28D-0402-07 N40M-32001-02-45 NS28D-0402-10 NS28B-0403-L115-01 NR38150-01W-08
Part Number NS28D-0402-07 N40M-32001-02-45 NS28D-0402-10 NS28B-0403-L115-01 NR38150-01W-08
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Type General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FrequencyRange 400 Hz ~ 20 kHz 400 Hz ~ 20 kHz 400 Hz ~ 20 kHz 400 Hz ~ 20 kHz 400 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant 450Hz 450Hz 450Hz 450Hz 450Hz
Impedance 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms
Efficiency-dBA 91.00 91.00 91.00 91.00 91.00
Efficiency-Testing - - - - -
Power-Rated 2 W 2 W 2 W 2 W 2 W
Power-Max 3 W 3 W 3 W 3 W 3 W
PortLocation - - - - -
Shape Round Round Round Round Round
Material-Cone Foam Foam Foam Foam Foam
Material-Magnet Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B
IngressProtection - - - - -
Ratings - - - - -
Termination Solder Pads Solder Pads Solder Pads Solder Pads Solder Pads
Size/Dimension 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm)