Huizhou N Acoustics Co., Ltd NS28D-0402-10
NS28D-0402-10
Part No.:
NS28D-0402-10
Manufacturer:
Huizhou N Acoustics Co., Ltd
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaNS28D-0402-10.pdf
Description:
SPEAKER 4 OHM 2W 160HZ-16KHZ 80D
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
160 Hz ~ 16 kHz
Frequency-SelfResonant:
200Hz
Impedance:
4 Ohms
Efficiency-dBA:
80.00
Efficiency-Testing:
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
1.5 W
Power-Max:
2 W
PortLocation:
Shape:
Round
Material-Cone:
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
1.102 Dia (28.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaNS28D-0402-10.pdf
1. How to order NS28D-0402-10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NS28D-0402-10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NS28D-0402-10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NS28D-0402-10.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NS28D-0402-07 N40M-32001-02-45 NS28D-0402-10 NS28B-0403-L115-01 NR38150-01W-08
Part Number NS28D-0402-07 N40M-32001-02-45 NS28D-0402-10 NS28B-0403-L115-01 NR38150-01W-08
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Type General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FrequencyRange 160 Hz ~ 16 kHz 160 Hz ~ 16 kHz 160 Hz ~ 16 kHz 160 Hz ~ 16 kHz 160 Hz ~ 16 kHz
Frequency-SelfResonant 200Hz 200Hz 200Hz 200Hz 200Hz
Impedance 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms 4 Ohms
Efficiency-dBA 80.00 80.00 80.00 80.00 80.00
Efficiency-Testing - - - - -
Power-Rated 1.5 W 1.5 W 1.5 W 1.5 W 1.5 W
Power-Max 2 W 2 W 2 W 2 W 2 W
PortLocation - - - - -
Shape Round Round Round Round Round
Material-Cone - - - - -
Material-Magnet Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B
IngressProtection - - - - -
Ratings - - - - -
Termination Solder Pads Solder Pads Solder Pads Solder Pads Solder Pads
Size/Dimension 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm) 1.102 Dia (28.00mm)