Carlo Gavazzi Inc. NSO13DB24SA
NSO13DB24SA
Part No.:
NSO13DB24SA
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Safety Relays
Package:
Datasheet:
ShinYuaNSO13DB24SA.pdf
Description:
SAFETY GATES MODULE 2NO IN 3 OUT
Packaging:
Box
Series:
NSO13
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
CoilVoltage:
ContactForm:
4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
ContactRating(Current):
6 A
SwitchingVoltage:
230VAC, 24VDC - Max
Features:
Lighted Indicator
TerminationStyle:
Screw Terminal
MustOperateVoltage:
MustReleaseVoltage:
OperateTime:
150 ms
ReleaseTime:
30 ms
OperatingTemperature:
-25°C ~ 65°C
Category:
Safety Relays
Datasheet:
ShinYuaNSO13DB24SA.pdf
1. How to order NSO13DB24SA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NSO13DB24SA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NSO13DB24SA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NSO13DB24SA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NSO13DB24SA
Part Number NSO13DB24SA
Manufacturer Carlo Gavazzi Inc.
Packaging Box
Series NSO13
ProductStatus Active
MountingType DIN Rail
CoilVoltage -
ContactForm 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
ContactRating(Current) 6 A
SwitchingVoltage 230VAC, 24VDC - Max
Features Lighted Indicator
TerminationStyle Screw Terminal
MustOperateVoltage -
MustReleaseVoltage -
OperateTime 150 ms
ReleaseTime 30 ms
OperatingTemperature -25°C ~ 65°C