NuWaves Engineering NW-PA-C-10-R01
NW-PA-C-10-R01
Part No.:
NW-PA-C-10-R01
Manufacturer:
NuWaves Engineering
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ShinYuaNW-PA-C-10-R01.pdf
Description:
5.1 to 5.9 GHz, 10 W (Psat)
Packaging:
Box
Series:
NuPower™
ProductStatus:
Active
Frequency:
5.1GHz ~ 5.9GHz
P1dB:
30dBm
Gain:
51dB
NoiseFigure:
RFType:
General Purpose
Voltage-Supply:
27V ~ 32V
Current-Supply:
2.1A
TestFrequency:
5.5GHz
MountingType:
Category:
RF Amplifiers
Datasheet:
ShinYuaNW-PA-C-10-R01.pdf
1. How to order NW-PA-C-10-R01 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NW-PA-C-10-R01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NW-PA-C-10-R01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NW-PA-LS-20-C01-S01 NW-PA-C-10-R01 NW-PA-S-10-C01-S01 NW-PA-11B02A-TAC NW-PA-U-20-C01-S01
Packaging Box Box Box Box Box
Series NuPower™ NuPower™ NuPower™ NuPower™ NuPower™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Frequency 5.1GHz ~ 5.9GHz 5.1GHz ~ 5.9GHz 5.1GHz ~ 5.9GHz 5.1GHz ~ 5.9GHz 5.1GHz ~ 5.9GHz
P1dB 30dBm 30dBm 30dBm 30dBm 30dBm
Gain 51dB 51dB 51dB 51dB 51dB
NoiseFigure - - - - -
RFType General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Voltage-Supply 27V ~ 32V 27V ~ 32V 27V ~ 32V 27V ~ 32V 27V ~ 32V
Current-Supply 2.1A 2.1A 2.1A 2.1A 2.1A
TestFrequency 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz 5.5GHz