NuWaves Engineering NW-PA-U-20-C01-S01
NW-PA-U-20-C01-S01
Part No.:
NW-PA-U-20-C01-S01
Datasheet:
ShinYuaNW-PA-U-20-C01-S01.pdf
Description:
225 MHz to 1.0 GHz, 20 W
Frequency:
225MHz ~ 1GHz
P1dB:
32dBm
Gain:
49dB
Voltage-Supply:
11V ~ 30V
Current-Supply:
1.5A
TestFrequency:
225MHz, 325MHz, 525MHz, 725MHz
MountingType:
Datasheet:
ShinYuaNW-PA-U-20-C01-S01.pdf
1. How to order NW-PA-U-20-C01-S01 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NW-PA-U-20-C01-S01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NW-PA-U-20-C01-S01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NW-PA-LS-20-C01-S01 NW-PA-C-10-R01 NW-PA-S-10-C01-S01 NW-PA-11B02A-TAC NW-PA-U-20-C01-S01
Packaging Box Box Box Box Box
Series NuPower™ NuPower™ NuPower™ NuPower™ NuPower™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Frequency 225MHz ~ 1GHz 225MHz ~ 1GHz 225MHz ~ 1GHz 225MHz ~ 1GHz 225MHz ~ 1GHz
P1dB 32dBm 32dBm 32dBm 32dBm 32dBm
Gain 49dB 49dB 49dB 49dB 49dB
NoiseFigure - - - - -
RFType General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Voltage-Supply 11V ~ 30V 11V ~ 30V 11V ~ 30V 11V ~ 30V 11V ~ 30V
Current-Supply 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A
TestFrequency 225MHz, 325MHz, 525MHz, 725MHz 225MHz, 325MHz, 525MHz, 725MHz 225MHz, 325MHz, 525MHz, 725MHz 225MHz, 325MHz, 525MHz, 725MHz 225MHz, 325MHz, 525MHz, 725MHz