Diodes Incorporated PI3DBV14QE
PI3DBV14QE
Part No.:
PI3DBV14QE
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Interface - Analog Switches - Special Purpose
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPI3DBV14QE.pdf
Description:
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16QSOP
  • Related Categories
Package/Case:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
NanoSwitch™
ProductStatus:
Obsolete
Applications:
Video
Multiplexer/DemultiplexerCircuit:
4:1
SwitchCircuit:
NumberofChannels:
2
On-StateResistance(Max):
14Ohm
Voltage-SupplySingle(V+):
2.5V, 3.3V
Voltage-SupplyDual(V±):
-3dbBandwidth:
300MHz
Features:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaPI3DBV14QE.pdf
1. How to order PI3DBV14QE on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PI3DBV14QE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PI3DBV14QE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PI3DBV14QE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PI3DBV14QE pin diagram, PI3DBV14QE datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PI3DBV14LE PI3DBV14QE PI3DBV14ZHE
Part Number PI3DBV14LE PI3DBV14QE PI3DBV14ZHE
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Package/Case 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width) 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width) 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Packaging Tube Tube Tube
Series NanoSwitch™ NanoSwitch™ NanoSwitch™
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete
Applications Video Video Video
Multiplexer/DemultiplexerCircuit 4:1 4:1 4:1
SwitchCircuit - - -
NumberofChannels 2 2 2
On-StateResistance(Max) 14Ohm 14Ohm 14Ohm
Voltage-SupplySingle(V+) 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V 2.5V, 3.3V
Voltage-SupplyDual(V±) - - -
-3dbBandwidth 300MHz 300MHz 300MHz
Features - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)