Microchip Technology PIC16C57T-10/SS
PIC16C57T-10/SS
Part No.:
PIC16C57T-10/SS
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC16C57T-10/SS.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP
  • Related Categories
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
CoreProcessor:
10MHz
CoreSize:
72 x 8
NumberofI/O:
POR, WDT
EEPROMSize:
20
OscillatorType:
3KB (2K x 12)
MountingType:
0°C ~ 70°C (TA)