Microchip Technology PIC16C63-20/SO
PIC16C63-20/SO
Part No.:
PIC16C63-20/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC16C63-20/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tube
CoreProcessor:
20MHz
CoreSize:
192 x 8
Peripherals:
Active
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
I²C, SPI, UART/USART
EEPROMSize:
22
OscillatorType:
7KB (4K x 14)
MountingType:
0°C ~ 70°C (TA)