Microchip Technology PIC16C642T-10/SO
PIC16C642T-10/SO
Part No.:
PIC16C642T-10/SO
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC16C642T-10/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PIC® 16C
CoreProcessor:
10MHz
CoreSize:
176 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT
ProgramMemorySize:
ProgramMemoryType:
Surface Mount
EEPROMSize:
22
OscillatorType:
7KB (4K x 14)
OperatingTemperature:
OTP
MountingType:
0°C ~ 70°C (TA)