Microchip Technology PIC16C64A-10I/P
PIC16C64A-10I/P
Part No.:
PIC16C64A-10I/P
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
ShinYuaPIC16C64A-10I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 40DIP
  • Related Categories
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Packaging:
Tube
CoreProcessor:
10MHz
CoreSize:
128 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
ProgramMemorySize:
I²C, SPI
ProgramMemoryType:
Through Hole
EEPROMSize:
33
OscillatorType:
3.5KB (2K x 14)
MountingType:
-40°C ~ 85°C (TA)