Microchip Technology PIC16CE623-20E/P
PIC16CE623-20E/P
Part No.:
PIC16CE623-20E/P
Package:
18-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaPIC16CE623-20E/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP
  • Related Categories
Package/Case:
18-DIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
CoreProcessor:
20MHz
CoreSize:
96 x 8
Connectivity:
128 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
ProgramMemorySize:
ProgramMemoryType:
Through Hole
EEPROMSize:
13
OscillatorType:
896B (512 x 14)
MountingType:
-40°C ~ 125°C (TA)