Microchip Technology PIC16CE623T-20E/SO
PIC16CE623T-20E/SO
Part No.:
PIC16CE623T-20E/SO
Package:
18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPIC16CE623T-20E/SO.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PIC® 16C
CoreProcessor:
20MHz
CoreSize:
96 x 8
Connectivity:
128 x 8
NumberofI/O:
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
ProgramMemorySize:
ProgramMemoryType:
Surface Mount
EEPROMSize:
13
OscillatorType:
896B (512 x 14)
OperatingTemperature:
OTP
MountingType:
-40°C ~ 125°C (TA)